Two women in the world

Happy middle of the week! Yay:)

Branch outfits are back, and finally they don’t consist of any jackets, coats, or boots. I swear I would sing a sandals anthem if there would be one. First of all – those jeans, those jeans! Amazing. They fit like a glove. Italians really do it better.. The brand is called Two Women In The World and you can find them for example on Yoox. The rest is as comfy as it gets, simple white T-shirt, black leather jacket and the greenest sandals of them all – little lime treasures from Zara. Thoughts?:)

//

Krásnou středu, už jsme v půlce!:)

Outfity na větvi jsou zpátky v plné polní a tentokrát konečně bez kabátu, svetru či kozaček. Já bych vám samou radostí zazpívala sandálovou hymnu, kdyby existovala. Ale pěkně popořadě – tyhle džíny, tyhle džíny! Mají proklatě nízký sed a proklatě dobře sednou. Italové to opravdu umí tak nějak líp! Jedná se o značku Two Women In The World a k nám si je můžete objednat třeba z Yoox. Zbytek tvoří pohodlné bílé tričko, kožená bunda a ty nejzelenější sandálky pod sluncem – takové dva milé limetkové poklady z loňské kolekce Zara. Líbí?

BO 20150628 detail2

BO 20150628 detail 1

 

Jeans/Džíny: Two women in the world, Sandals: Zara, T-shirt/Tričko: Humanoid, Jacket/Bunda: Mathew Williamson for Lindex
Marketa Two women in the world

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *